210/140 Engelli WC Ünitesi

Anasayfa |

Katalog & Broşür

İletişime Geç

Bizi hemen arayın ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim.

Engelli WC Kabini hayata tutundurur

Belki farkında değiliz ama yaşadığımız hayatta çok sayıda engelli kardeşimiz bulunuyor. Engelli vatandaşlarımız hayatın yoğun akışı içerisinde çok sayıda olumsuzlukla mücadele etmek durumunda kalıyor. Sorumluluk sahibi toplum bilinci engelli kardeşlerimizi anlamayı ve onların ihtiyaçlarına özel çözümler getirmeyi zorunlu kılıyor. Bu ihtiyaçlardan belki de en önemlilerinden biri de engelli wc kabin ihtiyacı. Yollar, park ve bahçeler, piknik alanları, sosyal tesisler, okul gibi birçok alanda tuvalet engelliler için büyük sorun. Bu alanlara engelli wc kabin yerleşimiyle soruna tam çözüm getirilebilmektedir. Pratik tuvalet kabinleriyle engellilere özel tuvaletler hazırlanıyor ve onların hayata tutunmaları kolaylaşıyor.

 

 

 

 

Tipi Wc tutunma barı; L şeklinde hazırlandığından bu ismi almıştır. Genelde klozet ünitesi yanına montajlanarak engellinin üniteye oturup kalkmasına yardımcı olur. L tipi tutunma barı engelli wc kabinin önemli standart aparatıdır.

Destekli engelli tutamağı; hem duvara hem de zemine montajlanarak engelli kullanımında hareketleri dengelemeye temel olarak yardımcı olur.

Açılı tutamak; el tutmak için bir alana sahip açılı olarak duvara monte edilir. Üniteden kalkarken açısıyla destek kolaylığı sağlar.

Düz tutamak; kapı kolunu andıran özelliğe sahip bir tutamaktır. Engelli wc kabini içerisinde işlevsel aparatlardan biridir.

Köşe tutamak; kavisli bir yapıya sahiptir. Genelde köşe birleşim alanlarına üç noktadan montajlanır.

Hareketli engelli aynası; Engelli kullanımına özel üretilmiş olup özel aparatlarıyla her yöne hareket ettirilerek kullanılır. Pratik hareketiyle fonksiyonel kullanım imkânı sunar.

Engelli wc kabin modellerinin tamamında kullanılan tutmaçlar paslanmaz kalitede gövde yapısına sahip metal malzemelerden üretilmektedir. Rahat kavrama ve tutma özelliğine sahiptir.

 

 

İç mekânda zemin kayma nedenli kazalara engel olacak şekilde önlem alınarak dekoreedilmiştir. Engelli banyosu kabin zeminlerinde de aynı uygulama gerçekleştirilmektedir. İç mekânda 

tekerlekli sandalye ünite ve lavaboya güvenli biçimde yanaşabileceği standartta hazırlanmıştır. 

Engelli WC Kabininde kullanımını kolaylaştıran aparatlar  engelli wc kabin modellerinin özel rampası, geniş kapısı ve iç mekân rahatlığıyla engelli kullanımına özel yapı sistemi olduğunu tekrar vurgulayalım. Engelli tuvalet kabini içerisinde standartları uluslararası belirlenmiş malzeme ve aparatlar bulunuyor. Bu özel aparatlar engelli vatandaşlarımıza kullanım kolaylığı sağlıyor. Kullanım kolaylığıyla adeta engel durumunu geçici olarak olsa da ortadan kaldırıyor. Bu malzemelerin tamamında engelli kişinin wc ve banyo kullanımını kolaylaştırmak hedeflenmiş olup yapılara CMZ KONTEYNER uzmanlığıyla başarıyla uygulanmıştır. Engelli Wc’leri ISI  YALITIMLI 6CM SANDVİÇ PANEL  teknolojisi ile üretilmektedir

 

Engelli wc kabin içerisinde yer alan engelli klozeti başta olmak üzere lavabo, lavabo bataryası, banyo bataryası, tuvalet kâğıtlığı engelli kullanımına özel üretimlerden tercih edilmiştir.

Mafsallı tutamak; genelde D şeklinde bir tutma koludur. Engellinin tekerlekli araçtan inme, üniteye oturma ve kalkma süreçlerini kolaylaştırır. Hareketli olup mandalıyla çevrilip ayarlanarak farklı yönlerde hareketlere yardımcı olur. Mafsallı tutamak engelli wc kabin içerisinde basit görülen ama işlevsel olarak önemli aparatlardandır.

× Whatsapp Canlı Destek